KERÄNENimäng 5.-6. klassidele toimus märtsis-aprillis 2023 ja oli pühendatud lastekirjanik Mika Keräneni 50. sünnipäevale.

Mika Keränen saatis mängu lõpetavale kostüümipeole järgmise tervituse

Tervitan teid kevadisest Tartust!

Meil hakkavad kastanid varsti õitsema ja minu kodulinn pulbitseb juba tudengielust. Veel mõni eksam ja kool on läbi! Hurraa!
Olen ka ise osa sellest, mitte tudengina, vaid õppejõuna. Minu põhitöö on õpetada eesti keelt siia saabunud välismaalastele. Täna on mul loeng värskes õhus. Läheme dendroparki ja Supilinna. Arvestuse peavad need välismaalased tegema Herne poes. Kuidas see välja näeb? Herne pood on selline, et müüja on leti taga ja ise midagi näppida ei saa, kõik tuleb küsida viisakalt müüjalt. Seega minu õppurid peavad iseseisvalt ostma midagi eesti keeles. Vahet pole, mida, aga eesti keeles. Mõni on ostnud kartulit, mõni tualetiharja, enamus jäätist.
Selle õppetöö tõttu ei saa ma sõita ka teie juurde Pärnusse. Mul on väga kahju, aga eks iga inimese töö on kõige tähtsam ja hobid on teisejärgulised. Kirjutamine on minule ikkagi hobi. Suvel on mul loodetavasti aega kirjutamiseks. Tahaks, et sügiseks ilmuks neljas Armando raamat. Selle pealkiri on Armando Inglismaal.
Salaselts Ramps ootab uusi väljakutseid. Ühtegi väga head ideed mul pole. Võib-olla on asi selles, et Tartus pole juhtunud midagi põnevat viimasel ajal. Minu raamatud põhinevad alati tõestisündinud lugudel.
Eelmine nädal juhtus küll naljakas asi Eesti Rahva Muuseumi juures. Läksime tudengitega uurima muuseumi parki ja Hiinalinna aiamaid, mis on tuttavad mõnele teist Khabast ja Nebrast. Samal ajal saabus Rootsi kuningapaar muuseumi juurde ja meie väike keeleõpperühm äratas veidi tähelepanu politsei jaoks. Igal juhul meie ümber tiirutas mitu politseiautot ja üks sinivalge tolli masin. Küllap sellepärast, et minu keeleõpperühmas oli üks hiinlane, üks jaapanlane, üks iraanlane, üks sakslane ja üks lätlane ja nägime välja nagu Spectre kokkutulek. Ainult valge karvane kass oli mul puudu.
Spectre on see rahvusvaheline kuritegelik kamp, mille juhil on valge kass James Bondides, teate küll, onju? Sellest Rootsi kuninga ja kuninganna visiidist võiks ehk kirjutada midagi. Mulle väga meeldisid pomme otsivad koerad. Neid oli kaks ja nad nägid armsad välja. Need oleksid meeldinud ka prantsuse buldog Matile.
Mis kuninglike kõrgustega võiks küll muuseumis juhtuda?. Kui nad kaoksid ära, otsida neid poleks lihtne, sest maja on tohutu. ERM on sama pikk nagu Eiffeli torn, ainult pikali. Äkki kuningas Karl tahaks ise mängida natuke peitust kuninganna Silviaga? Vahel nad teevad selliseid trikke.
Ma tean. Ma töötasin kunagi Haridusministeeriumis ja minuga juhtus kõige hullem asi, mis saab juhtuda ametnikule, kes on ministri saatjaks välismaal. Ma nimelt kaotasin oma haridusministri Pariisis. Minister oli tollal Tõnis Lukas. Me läksime UNESCO maailmakonverentsile ja nii nagu jõudsime paleesse, kus üritus toimus, kadus minister rahvamassis ära. Ma kõndisin veidi edasi ja proovisin leida teda sellest tohutust majast. Korraga oli Tõnis mu õla taga ja ütles tõsise häälega: "Kuhu sa kadusid?" "Väga naljakas." vastasin talle. Tegelikult eksitas ta mind meelega ära, et ehmatada mind. Igavene naljatilk!

Soovin teile ilusat pidupäeva! Aitäh Kännu Jaagule ja kõigile, kes Pärnus Keränenimängu tegite!

ikka teie Mika Keränen
7. mail 2023

tagasi KERÄNENimängu lehele