Pärnumaa 5.-9. klasside õpilaste Gulliveri teatrimäng 2022 toimub oktoobris-novembris ja on pühendatud 2022.a. teatritähtpäevalistele,
tänavu lahkunud teatrilavastajatele ja Endla teatri ajaloole ja tänapäevale. Küsimusi tuleb ka teistest Eesti teatritest ning Eestis ja maailmas hetkel toimuvatest filmisündmustest.

Raivo Trass (12.03.1946–07.06.2022)
Ingo Normet (08.06.1946–08.09.2022)
Voldemar Kuslap 85 (sünnipäev 24. septembril)
Luule Komissarov 80 (sünnipäev 11. augustil)
Katrin Karisma 75 (sünnipäev 21. augustil)
Tõnu Kark 75 (sünnipäev 4. detsembril)
Maarika Vaarik 60 (sünnipäev 13. oktoobril)
Ago Anderson 50 (sünnipäev 8. aprillil)
Kleer Maibaum 50 (sünnipäev 28. augustil)
Mait Malmsten 50 (sünnipäev 6. septembril)
Ireen Kennik 45 (sünnipäev 15. jaanuaril)

*****

1. poolfinaalis teisipäeval, 15. novembril kell 15 Endla sammassaalis mängivad Jõõpre 7. ja Sütevaka 6.
2. poolfinaalis neljapäeval, 17. novembril kell 13.30 Endla sammassaalis mängivad Kuninga 9s ja Vanalinna 9b

Poolfinaalide KODUÜLESANNE: 6-8-minutiline näitemäng mõne muinasjutu põhjal Fr. R. Kreutzwaldi raamatust "Eesti rahva ennemuistsed jutud".

*****

Teise vooru 20. oktoobril võitis taas Kuninga 9s - 24 p. (max 32 p.). Järgnesid: 2. Jõõpre 7. - 23,5 p.; 3.-4. Mai 6c ja Vanalinna 9b - 21,5 p;
5. Sütevaka 6. - 20,5 p.; 6. Audru 7a - 19,5 p.; 7. Ülejõe 6b - 18,5 p. ja 8. Ülejõe 7d - 13 p.

Poolfinaalidesse said kahe vooru summas 4 paremat võistkonda: 1. Kuninga 9s - 47,5 p.; 2. Jõõpre 7. - 43 p.; 3. Sütevaka 6. - 42,5 p. ja 4. Vanalinna 9b - 41,5 p.

Gulliveri teatrimängus saavutasid
5. koha Mai kooli 6c klassi võistkond /Carolina Burmeister, Liisbet Einla, Grete Griga, Merilen Iloste, Mirtel Katrina Kits, Eliise Britt Otsus, Karolina Puusep; juhendaja Krista Piirmets/
6. koha Audru kooli 7a klassi võistkond /Eliise Almosen, Merelle Maripuu, Lisanna Rza-Kulijev, Õnneliise Seling, Mia Strandberg, Elizabeth Tasa, Gerli Anete Vaaro; juhendaja Ulla Lehtsaar/
7. koha Ülejõe kooli 6b klassi võistkond /Albert Einaste, Martha Paimla, Oliver Põldme, Tomi Reilent, Agnes Rentnik, Kertu Sepp, Keitlin Väli, juhendaja Diana Kiilu/
8. koha Ülejõe kooli 7d klassi võistkond /Kistelle Kohv, Kaarl Patrik Kraavi, Eleanor Lõunat, Kyle Criston Tuhkru, Carl-Luis Õigus, juhendaja Diana Kiilu/

*****

Esimeses voorus 12. oktoobril osales 8 võistkonda seitsmest koolist. Mängujuht Gulliver esitas 14 küsimust Eesti teatrist ja filmist.
Esimese mängu võitis Kuninga kooli 9s klassi võistkond, kogudes 23,5 p. (max 30 p.) Järgnesid: 2. Sütevaka 6. - 22 p;
3. Vanalinna 9b - 20 p.; 4. Jõõpre 7. - 19,5 p; 5.-7. Ülejõe 6b, Audru 7a ja Ülejõe 7d - kõik 16,5 p. ja 8. Mai 5c - 15,5 p.

Kahe vooru kogutud punktide summas 4 paremat võistkonda pääsevad poolfinaalidesse, kus mängitakse võistkond võistkonna vastu. Poolfinaalid toimuvad novembris.

*****

*****

Lingid mängujuhendi, osalevate võistkondade koosseisude kohta, voorude küsimused-vastused ja mängude punktitabelid leiad vasakult menüüst.
Et uudised jõuaksid kiiresti Sinuni, hea nuputaja, saada sooviavaldus Gulliverile e-posti aadressil  jaakkand88@hotmail.com.
Siis saad kiiresti teate oma postkasti, mida uut ja huvitavat Gulliver on teinud või välja mõelnud.

LINGIKOGU 

DRAAMA. Teatrifestival
TEATRITASKU
Näitlejate häälenäidised

Teatri- ja muusikamuuseum
PÖFF

Eesti Teatriliit
Eesti Teatri Agentuur
Lavakunstikool
Endla teater
Eesti Noorsooteater
Draamateater
Estonia
Tallinna Linnateater
Rakvere teater
Ugala
Vanemuine
Vene Draamateater
No99
Theatrum
Vana Baskini teater
Varius
VAT teater
Kuressaare Linnateater
Paide teater
Kellerteater
Von Krahl
Improteater
Improteater IMPEERIUM
Must Kast
Tartu Uus Teater